BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi )

YazarMesaj

Aktiflik :
Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Right_bar_bleue

Deneyim :
Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Right_bar_bleue

Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Empty
MesajKonu: Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi )   Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) EmptyÇarş. Mart 02, 2011 3:08 pm

Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Ekran_goruntuleri

TRUVA LİNUX, Nisan 2004 tarihinde başlayan bir Linux dağıtımı geliştirme projesidir. Projenin öncelikli amaçları Türk bilgisayar kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun, Türkçe desteği olan, kolay kullanılabilen bir dağıtım geliştirmektir.

Truva Linux Ekibi taban olarak hızı, güvenilirliği ve Açık Kaynak felsefesine bağlılığı ile ün yapan Slackware Linux'u tercih etmiştir. Projenin ilk ürünü Helen Kod adlı Truva Linux 1.0 Beta sürümüdür.

Truva Linux Projesi

Truva Linux projesi, mevcut linux çekirdeği ve açık kaynak kodlu yazılımlarla masaüstü kullanıcılarını hedefleyen bir Linux İşletim Sistemi projesidir. Truva Linux, %100 Türkçe desteği parolası ile yola çıkıp, ileride tüm dünyaya açılmayı hedeflemektedir. Kurulumu kolay, kullanıcı dostu, geniş aygıt sürücüleri desteği ile sorunsuz bir masaüstü sistemi oluşturulması planlanmaktadır.

Projenin Hedefleri

-Açık kaynağın gücünden yararlanarak hızlı, güvenilir, sağlam bir işletim sistemi oluşturmak. Türkiye'de geliştirilen bir proje olarak, Türk kullanıcılarının ihtiyaçlarına gore tasarlanan, gelişime açık, teknolojik gelişmeleri takip eden bir dağıtım oluşturmak. %100 Türkçe hedefi ile kullanıcıların yaşayacaği sorunları en aza indirgemek.

Truva Linux ile tamamen grafiksel ortamda video ve müzik oynatabilir, Mozilla Firefox Web Tarayıcısı ile internette gezinebilir, cd-dvd yazabilir, sohbet edebilir, e-posta yazılımları ile postalarınızı okuyabilir, dilerseniz Gcc, Python, Perl gibi derleyici ve programlama dilleri ile kodlama yapabilirsiniz. Her geçen gün daha da büyüyen yazılım depomuz ile ekstra yazılımları sisteminize kurabilirsiniz.

Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi ) Truva%20Live

Download :
Kod: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Linux İşletim Sistemi Nedir?
» Pardus Linux İşletim Sistemi Eğitimi
» Çökmeyen İşletim Sistemi
»  Terör Harekatı %100 Türk Yapımı Oyun 3 Boyutlu Fps
»  webcam den görüntü kaydetme %100 türk yapımı hemde freee