BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Linux İşletim Sistemi Nedir? Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Linux İşletim Sistemi Nedir? Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Linux İşletim Sistemi Nedir?

YazarMesaj

Aktiflik :
Linux İşletim Sistemi Nedir? Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Linux İşletim Sistemi Nedir? Right_bar_bleue

Deneyim :
Linux İşletim Sistemi Nedir? Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Linux İşletim Sistemi Nedir? Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Linux İşletim Sistemi Nedir? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Linux İşletim Sistemi Nedir? Right_bar_bleue

Linux İşletim Sistemi Nedir? Empty
MesajKonu: Linux İşletim Sistemi Nedir?   Linux İşletim Sistemi Nedir? EmptyCuma Mayıs 21, 2010 4:20 pm

Linux - Herşey 1991 yılında başladı ve bir çığ gibi büyüyerek bugünkü haline geldi…Linux, serbestçe dağıtılabilen, çokgörevli, çok kullanıcılı UNIX işletim sistemi türevidir. Linux, Internet üzerinde ilgili ve meraklı birçok kişi tarafından ortak olarak geliştirilmekte olan ve başta IBM-PC uyumlu kişisel bilgisayarlar olmak üzere birçok platformda çalışabilen ve herhangi bir maliyeti olmayan bir işletim sistemidir.
UNIX 70′li yılların ortalarında büyük bilgisayarlar üzerinde çok kullanıcılı bir işletim sistemi olarak geliştirilmiştir. Zaman içerisinde yayılmış ve birçok türevi ortaya çıkmıştır. UNIX ismi UNIX Research Laboratories INC şirketinin tescilli markası olduğundan dolayı birçok şirket, aynı temele dayanan işletim sistemleri için değişik isimler kullanagelmişlerdir.
Linux, temel olarak Finlandiya Üniversitesinde öğrenci olan Linus Torvalds’ın ve Internet üzerinde meraklı bir çok yazılımcının katkıları ile geliştirilmiştir. Linux gelişimi açık bir şekilde yapılmaktadır. Bunun anlamı, işletim sisteminin her aşaması açık olarak Internet üzerinde yayınlanmakta, dünyanın dört bir yanında kullanıcılar tarafından test edilmekte, hataları ve eksiklikleri tesbit edilerek düzeltilmekte ve geliştirilmektedir. Zaman zaman bu deneme aşamaları belirli bir noktada durdurulur ve güvenilir bir işletim sistemi sunulup, geliştirme için ayrı bir seriye devam edilir. Geliştirmede yer alan bu açıklık Linux’un en büyük avantajlarından biridir. Gelişimi evrimseldir, hatalar anında kullanıcılar tarafından tesbit edilip rapor edilmekte ve birçok kişinin katkısıyla düzeltilmektedir. Bazı işletim sistemi sürümleri saatler içerisinde güncellenebilmektedir.

alıntıdır

Linux İşletim Sistemi Nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pardus Linux İşletim Sistemi Eğitimi
» Truva Linux ( Türk Yapımı İşletim Sistemi )
» Linux Sırları
» Linux Görsel Eğitim Seti - Gelecek Linux
» Linux Komutları