BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Narsisistik Kişilik Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Narsisistik Kişilik Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Narsisistik Kişilik

YazarMesaj

Aktiflik :
Narsisistik Kişilik Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Narsisistik Kişilik Right_bar_bleue

Deneyim :
Narsisistik Kişilik Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Narsisistik Kişilik Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Narsisistik Kişilik Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Narsisistik Kişilik Right_bar_bleue

Narsisistik Kişilik Empty
MesajKonu: Narsisistik Kişilik   Narsisistik Kişilik EmptySalı Mart 30, 2010 7:29 pm

Kendilerine Bakışları: Kendilerini eleştirilerin üstünde prens ya da prenses gibi tek ve özel
görürler. Özel bir statüleri olduğuna inanırlar. Farklı muameleyi hak ettiklerini düşünürler:
Diğerlerine Bakışları: Diğer insanları kendilerinden daha çirkin daha az zeki daha başarısız
yeteneksiz görürler. Onların kendilerine hizmet etme durumunda olduklarını düşünürler.
Kendilerini normal insanlara yönelik kuralların üzerinde gördükleri için onların yaptığı her şey
doğrudur. Antisosyal kişilik gibi kurallardan kuşku duymazlar ancak kendilerini bunlardan muaf
tutarlar. Kendilerini toplumun bir parçası görmekle beraber bu parça en üsttedir.
Temel Şemaları: "Herkesten çok farklıyım. Herkes bana hayran olmalı ve hizmet etmeli. Bunu sırf
ben olduğum için hak ediyorum." Bu önemli farklılık bir üstünlük ya da bir yoksunlukla ilişkili
olabilir.
Fonksiyonel Olmayan İnançları: "Diğerleri benim özel statümün farkına varmazlarsa
cezalandırılmalılar." "Eğer üstün statümü sürdüreceksem diğerlerinin bana itaat etmelerini
beklemeliyim."
Stratejileri: Temel stratejileri kendi kişisel etkinlik alanlarını genişletmek ve üstün statülerini
sürdürmek üzere oluşmuştur. Ün para güç mal mülk ve prestij peşindedirler. Her zaman
üstünlüklerini göstermek ve kabullendirmek için uğraşırlar.
Tipik Davranışları: Kendileriyle eşit statüde ısrar eden biriyle rekabet ederler. Amaçlarına ulaşmak
için manipülatif stratejilere başvururlar.
Duyguları: Temel duyguları diğer insanlardan bekledikleri hayranlığı ve saygıyı görmezlerse kızgınlıktır. Eğer stratejileri işe yaramazsa depresyona girebilirler.

Narsisistik Kişilik
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şizoid Kişilik
» Antisosyal Kişilik
» Şizotipal Kişilik
» Paranoid Kişilik Bozukluğu
» Borderline Kişilik Bozukluğu