BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Paranoid Kişilik Bozukluğu Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Paranoid Kişilik Bozukluğu Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Paranoid Kişilik Bozukluğu

YazarMesaj

Aktiflik :
Paranoid Kişilik Bozukluğu Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Paranoid Kişilik Bozukluğu Right_bar_bleue

Deneyim :
Paranoid Kişilik Bozukluğu Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Paranoid Kişilik Bozukluğu Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Paranoid Kişilik Bozukluğu Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Paranoid Kişilik Bozukluğu Right_bar_bleue

Paranoid Kişilik Bozukluğu Empty
MesajKonu: Paranoid Kişilik Bozukluğu   Paranoid Kişilik Bozukluğu EmptySalı Mart 30, 2010 7:28 pm

Diğerlerine Bakışları: Diğer insanları temelde sahtekâr üçkağıtçı manipülatif olarak görülürler.
Diğer insanların kendi işlerine karıştıklarına kendilerini aşağıladıklarına inanırlar. Diğerlerinin
arkalarından gizli işler çevirdiklerine inanırlar.
Temel Şemaları: "İnsanlar eninde sonunda beni inciteceklerdir." "İnsanlara güvenilmez. Beni her
zaman sömüreceklerdir." "İnsanlar beni rahatsız etmeye kızdırmaya çalışacaklardır." "Onlara
öfkelenme sana yaptıklarını yap." "Bana yönelik herhangi bir aşağılama ne kadar hafif olursa
olsun cezalandırılmalıdır." "Uzlaşma yapmak teslim olmaktır."
Fonksiyonel Olmayan İnançları: "Eğer dikkatli olmazsam insanlar beni kötüye kullanabilirler
sömürebilirler manipüle edebilirler." "Eğer arkadaşça davranırlarsa beni kullanmaya
çalışıyorlardır." "Uzak dururlarsa arkadaş olmadıklarının kanıtıdır."
Stratejileri: "Tetikte ol." "Kimseye güvenme." "Gizli amaçlar ara." "Aldatılma." "Her zaman
kendini en kötüsü için hazırla." "Yakınlıktan kaçın. Eğer insanlara çok yakınlaşırsan zayıflıklarını
keşfederler." "Güçlü insanların yanında uyanık ol. Sana zarar verebilirler."
Temel Korkuları: Gizlice manipüle edilmek kontrol edilmek aşağılanmak ayırımcı muameleye
tabi tutulmak.
Tipik Davranışları: Hiperaktivite ve sürekli tetiktelik. Kuşkuculuk yüzleştiricilik ve bir süre sonra
sözünü ettikleri düşmanca muameleye maruz kalmak.
Duyguları: Olası bir sömürülmeye karşı kızgınlık algılanan bazı tehlikeler karşısında sürekli anksiyete. Terapiye girişleri genellikle bu anksiyete yüzündendir.

Paranoid Kişilik Bozukluğu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Borderline Kişilik Bozukluğu
» Histerionik Kişilik Bozukluğu
» Bağımlı Kişilik Bozukluğu
» Pasif Agresif Kişilik Bozukluğu
» Kaçıngan Kişilik Bozukluğu (Avoidant Personality Disorder)