BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Borderline Kişilik Bozukluğu Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Borderline Kişilik Bozukluğu Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Borderline Kişilik Bozukluğu

YazarMesaj

Aktiflik :
Borderline Kişilik Bozukluğu Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Borderline Kişilik Bozukluğu Right_bar_bleue

Deneyim :
Borderline Kişilik Bozukluğu Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Borderline Kişilik Bozukluğu Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Borderline Kişilik Bozukluğu Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Borderline Kişilik Bozukluğu Right_bar_bleue

Borderline Kişilik Bozukluğu Empty
MesajKonu: Borderline Kişilik Bozukluğu   Borderline Kişilik Bozukluğu EmptySalı Mart 30, 2010 7:29 pm

Bu kişiler belirgin biçimde dengesizdirler ve aşağı yukarı her yaşantılarını iki kutuplu görme
eğilimindedirler. Örneğin terapist bir yandan yaşayan en iyi terapist gibi görülürken birkaç
dakika içinde en duyarsız düşüncesiz aşağılık ahlaksız bir kişi olarak algılanabilir.
Kendilerine Bakışları: Kim olduklarını amaçlarını değerlerini cinsel kimliklerini
bilememektedirler.
Diğerlerine Bakışları: Diğer insanlar aynı anda hem çok değerli ve güvenilir hem de değersiz ve
güvenilmez olarak görülür.
Tipik Şemaları: "Kim olduğumdan emin değilim." "Eninde sonunda terk edileceğim." "Acım
öylesine yoğunki dayanamıyorum." "Öfkem beni kontrol eder." "Davranışlarımı kendim
yönlendiremiyorum."
Fonksiyonel Olmayan İnançları: "İnsanlar beni gerçekten tanırlarsa sevmezler." "Beni terk
etmemeleri bana zarar vermemeleri için insanlara boyun eğmeliyim." "Duygularımı kontrol
etmezsem korkunç şeyler olabilir."
Stratejileri: Kendisini sevip sevmediklerini anlamak için insanların sınırlarını zorlarlar. Bir yandan
yakın arkadaşlıklar kurmak isterken diğer yandan yakınlıktan kaçınırlar.
Tipik Davranışları: Öfke nöbetleri kızgınlık gösterileri kavgalar.
Duyguları: Duygularda aşırılık ve dengesizlik gözlenir. Normal duygulanımdan depresyona
anksiyeteye sinirliliğe ve yine normal duygu durumuna geçerler. Zaman zaman da yoğun bir
boşluk duygusu içine girerler.

Borderline Kişilik Bozukluğu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bağımlı Kişilik Bozukluğu
» Paranoid Kişilik Bozukluğu
» Histerionik Kişilik Bozukluğu
» Pasif Agresif Kişilik Bozukluğu
» Kaçıngan Kişilik Bozukluğu (Avoidant Personality Disorder)