BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler

YazarMesaj
ßeчazKiη
Süper Moderatör

Süper Moderatör
ßeчazKiη

Aktiflik :
Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler Right_bar_bleue

Deneyim :
Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler Right_bar_bleue

Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler Empty
MesajKonu: Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler   Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler EmptySalı Tem. 27, 2010 10:11 am

Bende bir çok insanın yaptığı gibi aşkı tanımlamıyorum.
Fakat aşk bir insanı yeniden doğurmak gibidir.
Yeniden doğmak da diyebiliriz.

Aşık olan her insanda geçici hareketler kıpırtılar başlar.
Aşık nasıl olunur derseniz ben her zaman ilk görüşte aşka inanmış birisiyimdir.
Peki aşk engellenir mi?
Cevap= ÇOK SAÇMA

Neyse için kısası aşık olan bir insanda olan değişiklikleri belirtmek istedim...

Nasıl başlar sorusuna cevap vermiştim.
Fakat şunuda unutmıyalım kitabı kapağına bakarak değerlendirmemeliyiz Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler Smile

İşin özü burada ilk görüşte aşık olan bir insanın durumunu yazıyorum.

1-) İlk olarak eleştiri. İlk görüşte aşkda genel görünen birşeydir.
Misal= yhok bu kız fazla kendini beğenmiş, yhok çok çirkef, saçı kısa, fazla kilolu, kilosuz,

ilk olarak boşwer olmaz diyebilirsiniz fakat boşwer derken bile kişinin yüzünü kafanızda
canlandırıyor olmanız lazım.

İlk iki gün ön hazırlık bittikden sonra kişye karşı ilginiz artar. Sonradan gözünüze
güzel, tatlı veya şeker görünebilir. Bütün kötü saydığınız özellikleri sanki hiç dememiş
gibi olabilirsiniz.

2-) Göz önünden atamama; Çok basit birşey olucak fakat bütün gününüzün (uyku dahil)
%78 inde sadece onu düşünüyor olucaksınız.

3-) Kalp Atışları; Tenefüslerde, yolda, sokakda, işde. Nerde görürseniz görün bütün gün
onu düşündüğünüz için bir anda karşınızda görünce şaşırırsınız, eliniz ayağınız titrer.
Kalp atışları 2 katına çıkar. Kafanızı sola yada sağa çevirmek istemezsiniz. Hareket etmek
istemezsiniz.Sadece Karşınızdaki güzelliğe bakarak seyretmek size yeticektir.
belki 1 saniye, belki 1 dakika, belki 1 saat.

4-) İstekler; Yolda yürürken genellikle keşke şurda çıksa diyorsunuzdur. Önüme çıksa
başka birşey istemiyorum tek isteğim bu diyebiliyorsunuzdur.
Fakat kalbiniz güzelse bu istekler gerçekleşir.
Ya şans işi ya kader. Yada aşkın cilvesi...

5-) Romantik gözükmeye çalışmalar; Sertlikden uzak (tabi sert tipleri sewmiyorsa xD )
davranmaya çalışırsınız bu tür dönemlerde. Ya bir aşk kitabı okursunuz. Ya şiir yhazırsınız
yada başka şeyler ( gennellikle bunları yaptımda (: ) .Fakat yhaptıklarınızı kişinin gözüne
sokmaya çalışırsınız. Bu kişiyi biraz boğabilir yada sıkıntıya düşürebilir.
Yada kendinize tutulmasını sağlıyabilir. Fakat gennellike sıkıntı yüksekliktedir. Bunun
sebebide yaptıklarınızı durmadan kişiye anlatırsınız yada toplu ortamlarda söylersiniz.

6-) Sabırsızlıklar; İnsanoğlunun en büyük özelliklerinden biriside sabırsız insanlar olmalarıdır.
Çünki aşkta sabır insanı yiyip bitirir. Eritir. Sanki porçöz içmişsiniz gibi olursunuz.
Kişiye karşı açılasınız gelmektedir fakat içinizde bir korku hiç geçmemiş ve kalıcak olan
bir korku = YA REDDEDERSE...
Bu korkuyu aşmak büyük bir erdemlik örneğidir.
Fakat açılmak için daha erken olduğunu farkedirsiniz ve zamanın akışına bırakırsınız.
Acele ederseniz kişi bir anda kül olup uçabilir...

7-) Kıskançlıklar; Kişi o dönemlerde çok sık takip ettiğiniz bir gerçek. Yani izlediğiniz.
Gözünüzü alamama. Fakat büyük bir sorun wardır. O kişi başka birisiyle konuşurken
gözünüz bir anda o başka kişiye döner ve tip tip bakıp düşünmeye başlarsınız
Onun yerinde olsam bu çocukla çıkarmıydım.
Bu çocukla aralarında ne oluyor olabilir.
Ona karşı birşeyler hissediyormu.

Ve en önemlisi. Morelinizi yerine getirmek için çocuğa birkez daha bakıp
"yaw geç tipsizin önde gideni" diyip morelinizi yerine getirmeye çalışmak.
Fakat daha sonra bu tür durumlarda o kişiye bakarak nasıl böyle birşey düşündüm
diyerekden pişmanlık duymalar... Kendine gülmeler. Ve Tekrardankıza tekrar yönelmeler
başlamaktadır.

8-) Cesaret; İnsanların en büyük özelliklerinden biriside cesaretlerinin olmaması.
Genellike cesaret aşkta ve riskli olaylarda olmaktadır.
Aşk cesareti insanın sinirlerini yıpratan türden bir cesarettir.
İnsan butür durumlarda kendisinden nefret eder.
ve arkadaş ortamından açılmayı tercih eder.
Fakat bilmiordurki o kişi aslında kıza direk kendisi söylese daha iyi olucağını .)

{Benimde en büyük eksikliklerimden biriside aşk cesareti. Hergün Kendime Lanet Ediyorum.
Fakat şuda var ben kişiye gidip açılırsam belki açıldıkdan 2 dk sonra kendimi hastanede
ve kalp krizi yüzünden yatior halde bulabilirim}

9-) Açılma {Son Evre} ;
eğer gidip kızın yanına 2 dk konuşmak için çağırıp düzgün ve edebi sözcükler kullanmak
her zaman iyidir.
Örnek= Sana ne kadar çok değer verdiğimi anlatmak isterdim fakat ben kısa ömürlü bir insanım.
Buna Ömrüm Yetermi Bilmiyorum {Bu söz Emre Nalbanttan alıntıdır}
Yapabileceğiniz en kötü şey ise arkadaşlarına söyleyip ayarlattırmak.
Bu bir kere kişinin kafasında düşüncelere yol açar. Sizi yhanlış değerlendirebilir.
Ve genellike cevabı olmaz kaçar nedeni ise hayır diyerek kalbini kırmamak için.

10-) Unutmak {Hayır Dediyse yada kaçtıysa} ; Unutmak zordur. Belki 1 haftanı alır, belki 1 ay
,belki 1 yıl. fakat şöyle birşey wardır. O kişi kalbinizin derinliklerinden asla çıkmaz.
Aradan bir asır geçse yinede silinmez sadece o kişiye karşı sewginizi yitirmiş olursunuz.
Belki düşünmemeye çalışarak kafanızdan silmeye çalışırsınız belkide ağlıyarak. İçinizi dökedebilirsiniz
fakat unutmayın sadece sewginiz yıpranır. O kişi bir ömür boyu aklınızdan çıkamaz...

Aşk mı kaderi kovalar kader mi aşkı. Daha kimseler çözemedi bu bilmeceyi... [William Shakespeare]

Aşık Olan İnsanlarda Görülen Faktörler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bebeğin Beslenmesindeki Faktörler
» Aşık mısın ?
» Aşık Olmak
» Neden Yanlış İnsanlara Aşık Oluruz?
» Aşık Veysel şiirleri