BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular  Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular  Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular

YazarMesaj

Aktiflik :
Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular  Right_bar_bleue

Deneyim :
Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular  Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular  Right_bar_bleue

Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular  Empty
MesajKonu: Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular    Müfreze Online Sıkça Sorulan Sorular  EmptySalı Ağus. 17, 2010 1:49 pm

S : Müfreze Online' a yeni kayıt olmak için ne yapmam gerekiyor?
C: Müfreze Online Oyununa kayıt olmak için Giriş sayfasındaki YENİ KAYIT linkini tıklayarak kayıt formuna ulaşabilir ve sizden istenen bilgileri girerek kayıt olabilirsiniz.

S: Kayıt formunda Cephe seçeneği nedir, hangi cephe'yi seçmeliyim ?
C: Oyunda farklı Cepheler' de farklı hesaplar açılabilir, her cephe birbirinden bağımsız oyuncular içerir, ya da her cephe için farklı hesap açabilirsiniz, genellikle en son açılan cephe kayıt kabul eder diğerleri bir süre kayıt olmaya kapalıdır, eğer burada birden fazla cephe var ise dilediğiniz cepheyi seçebilirsiniz.

S: Kayıt formunda Oyundaki Bölge Adı 'na ne yazmam gerekiyor?
C: Oyundaki Bölge Adı size ilk tahsis edilen bölgenizin adıdır, örneğin oyuna kayıt olurken "Benim Bölgem" ya da "İlk Bölgem" şeklinde tamamen sizin seçeceğiniz bir isim verebilirsiniz, diğer oyuncular bölge ismine baktığında burada verdiğiniz değeri görürler.

S: Kayıt formunda Bağlı Birlik (Irk) seçeneğinden hangisini seçmeliyim?
C: Müfreze Online oyununda iki farklı Irk vardır, her iki ırk da farklı silah gücü ve yapılara sahiptir, oyundaki Irklardan birini seçebilirsiniz ya da Rastgele seçim diyebilirsiniz, bu durumda size oyun rastgele bir Irk seçecektir.Irkların silah gücü avantaj ve dezavantajlarını Tartışma forumundan takip edebilirsiniz.

S: Oyuna kayıt oldum şimdi ne yapmalıyım ?
C: Oyuna yeni kayıt olan bir oyuncunun öncelikle Kullanıcı Kılavuzunu okumasını öneririz, kullanıcı kılavuzu oyunla ilgili tüm bilgileri içerir, kafanıza takılacak tüm soruların cevabı kullanım kılavuzunda mevcuttur, diğer taraftan Müfreze Online Tartışma forumuna da kayıt olmanız sizin yararınıza olacaktır, buradan diğer oyuncularla iletişime geçebilirsiniz.

S: Tartışma forumuna ayrıca kayıt olmam gerekir mi?
C: Evet gereklidir, Oyun ve Tartışma forumu farklı yapılardır, ayrıca Foruma kayıt olmanız gerekmektedir.

S: Oyunda birden fazla hesap açabilir miyim?
C: Oyunda tek bir cephede tek bir hesabınız olabilir, farklı cephelerde hesap açabilirsiniz ancak aynı cephe içerisinde iki farklı hesap açmak yasaktır. konuyla ilgili Katılım Şartları ve Kullanım Kılavuzuna bakabilirsiniz.

S: Oyuna kayıt oldum ancak puanım 0 ne zaman puan kazanacağım?
C: Oyunda yapılarınız kuruldukça ve üretiminiz' den gelen madenlerinizi kullandıkça puanlarınız artar.

S: Deneyim Puanı Nedir?
C: Deneyim Puanı bir oyuncunun kazandığı ya da kaybettiği savaşlardan aldığı puandır, Deneyim puanınız arttıkça savaşlardaki başarı oranınız da artar bu nedenle deneyim puanı oldukça önemlidir.

S: Bana saldıran oyuncunun üniteleri ile benim ünitelerim eşit olduğu halde savaşı kaybettim neden?
C: Bunun iki nedeni olabilir birincisi size saldıran oyuncunun deneyim puanı sizden yüksek olabilir ya da Zırh ve Silah araştırmaları sizinkinden daha yüksek olabilir.

S: Casusluk Nedir?
C: Oyundaki ana amaç diğer oyuncuların bölgelerine saldırarak oyuncunun silah gücünü bertaraf etmek ve savaşı kazanıp oyuncunun sahip olduğu madenleri ele geçirmektir ancak bir oyuncuya saldırmadan önce oyuncunun bölgesi hakkında bilgi almak önemlidir, silah gücü, sahip olduğu madenler vs, bu tür bilgileri alabilmek için oyuncuya Casus ya da insansız uçak gönderilir, bu işleme casusluk denir.

S: Bölgemde enerji seviyesi 0'ın altında görünüyor neden ?
C: Oyuna ilk başlayan oyuncuların öncelikle üretim tesislerini kurmaları gerekiyor eğer Enerji Santrali kurulmadan Demir,Altın ve Petrol rafinerisi kurulursa ya da Bu tesislerin gerektirdiği enerji Enerji santralinin ürettiği enerjiden daha fazla olursa kullanılabilir enerji miktarı 0'ın altına düşer ve üretim tesislerinin kapasitesi de azalır. Konuyla ilgili Kullanma kılavuzunda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

S: İstatistik sayfasında görünen tüm oyuncular Kırmızı neden?
C: Oyunda bir koruma sistemi vardır, 500 puanın altındaki oyuncular 500 puanın üstündeki oyunculardan saldırı alamazlar ayrıca 500 puanın altındaki oyuncular da kendi aralarında koruma altındandır bir oyuncunun puanı 500'ün altında ise kendisinden 5 kat daha az puana sahip bir oyuncuya saldıramaz, zayıf oyuncular bu tür güçlü oyuncuları kırmızı renkte görürler. Güçlü oyuncular ise zayıf oyuncuları Mavi renkte görürler.

S: Güç Katsayısı Nedir?
C: Güç Katsayısı oyundaki diğer oyuncularla olan güç farkınızı gösterir, güç kat sayınız bölgenizle bağlantılıdır, o anda bölgenizdeki savaş araçları bu değeri gösterir hareket halindeki üniteler güç katsayınıza dahil edilmez. güç katsayınız en fazla 100 baz alınarak ne kadar yüksek ise o kadar iyidir.

S: Güç katsayısı sürekli değişkenlik gösteriyor neden?
C: Güç kat sayısı anlık değişebilir, oyundaki diğer oyuncuların ünite sayıları arttığında ya da azaldığında bu sizin güç katsayınızı değiştirir ayrıca bölgenizden bir birlik hareket ettiğinde yine güç katsayınız değişecektir.

S: Federasyon Nedir, Ne işe yarar?
C: Federasyon birden çok oyuncunun birbirine destek olmak için kurduğu bir topluluktur, oyuncular birleşerek birbirlerine gerek bilgi gerekse kurallar dahilinde maden yardımı yapabilirler. Ayrıca federasyonlar birbirlerine savaş ilan edebilirler.

S : Müfreze Online' a yeni kayıt olmak için ne yapmam gerekiyor?
C: Müfreze Online Oyununa kayıt olmak için Giriş sayfasındaki YENİ KAYIT linkini tıklayarak kayıt formuna ulaşabilir ve sizden istenen bilgileri girerek kayıt olabilirsiniz.

S: Kayıt formunda Cephe seçeneği nedir, hangi cephe'yi seçmeliyim ?
C: Oyunda farklı Cepheler' de farklı hesaplar açılabilir, her cephe birbirinden bağımsız oyuncular içerir, ya da her cephe için farklı hesap açabilirsiniz, genellikle en son açılan cephe kayıt kabul eder diğerleri bir süre kayıt olmaya kapalıdır, eğer burada birden fazla cephe var ise dilediğiniz cepheyi seçebilirsiniz.

S: Kayıt formunda Oyundaki Bölge Adı 'na ne yazmam gerekiyor?
C: Oyundaki Bölge Adı size ilk tahsis edilen bölgenizin adıdır, örneğin oyuna kayıt olurken "Benim Bölgem" ya da "İlk Bölgem" şeklinde tamamen sizin seçeceğiniz bir isim verebilirsiniz, diğer oyuncular bölge ismine baktığında burada verdiğiniz değeri görürler.

S: Kayıt formunda Bağlı Birlik (Irk) seçeneğinden hangisini seçmeliyim?
C: Müfreze Online oyununda iki farklı Irk vardır, her iki ırk da farklı silah gücü ve yapılara sahiptir, oyundaki Irklardan birini seçebilirsiniz ya da Rastgele seçim diyebilirsiniz, bu durumda size oyun rastgele bir Irk seçecektir.Irkların silah gücü avantaj ve dezavantajlarını Tartışma forumundan takip edebilirsiniz.

S: Oyuna kayıt oldum şimdi ne yapmalıyım ?
C: Oyuna yeni kayıt olan bir oyuncunun öncelikle Kullanıcı Kılavuzunu okumasını öneririz, kullanıcı kılavuzu oyunla ilgili tüm bilgileri içerir, kafanıza takılacak tüm soruların cevabı kullanım kılavuzunda mevcuttur, diğer taraftan Müfreze Online Tartışma forumuna da kayıt olmanız sizin yararınıza olacaktır, buradan diğer oyuncularla iletişime geçebilirsiniz.

S: Tartışma forumuna ayrıca kayıt olmam gerekir mi?
C: Evet gereklidir, Oyun ve Tartışma forumu farklı yapılardır, ayrıca Foruma kayıt olmanız gerekmektedir.

S: Oyunda birden fazla hesap açabilir miyim?
C: Oyunda tek bir cephede tek bir hesabınız olabilir, farklı cephelerde hesap açabilirsiniz ancak aynı cephe içerisinde iki farklı hesap açmak yasaktır. konuyla ilgili Katılım Şartları ve Kullanım Kılavuzuna bakabilirsiniz.

S: Oyuna kayıt oldum ancak puanım 0 ne zaman puan kazanacağım?
C: Oyunda yapılarınız kuruldukça ve üretiminiz' den gelen madenlerinizi kullandıkça puanlarınız artar.

S: Deneyim Puanı Nedir?
C: Deneyim Puanı bir oyuncunun kazandığı ya da kaybettiği savaşlardan aldığı puandır, Deneyim puanınız arttıkça savaşlardaki başarı oranınız da artar bu nedenle deneyim puanı oldukça önemlidir.

S: Bana saldıran oyuncunun üniteleri ile benim ünitelerim eşit olduğu halde savaşı kaybettim neden?
C: Bunun iki nedeni olabilir birincisi size saldıran oyuncunun deneyim puanı sizden yüksek olabilir ya da Zırh ve Silah araştırmaları sizinkinden daha yüksek olabilir.

S: Casusluk Nedir?
C: Oyundaki ana amaç diğer oyuncuların bölgelerine saldırarak oyuncunun silah gücünü bertaraf etmek ve savaşı kazanıp oyuncunun sahip olduğu madenleri ele geçirmektir ancak bir oyuncuya saldırmadan önce oyuncunun bölgesi hakkında bilgi almak önemlidir, silah gücü, sahip olduğu madenler vs, bu tür bilgileri alabilmek için oyuncuya Casus ya da insansız uçak gönderilir, bu işleme casusluk denir.

S: Bölgemde enerji seviyesi 0'ın altında görünüyor neden ?
C: Oyuna ilk başlayan oyuncuların öncelikle üretim tesislerini kurmaları gerekiyor eğer Enerji Santrali kurulmadan Demir,Altın ve Petrol rafinerisi kurulursa ya da Bu tesislerin gerektirdiği enerji Enerji santralinin ürettiği enerjiden daha fazla olursa kullanılabilir enerji miktarı 0'ın altına düşer ve üretim tesislerinin kapasitesi de azalır. Konuyla ilgili Kullanma kılavuzunda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

S: İstatistik sayfasında görünen tüm oyuncular Kırmızı neden?
C: Oyunda bir koruma sistemi vardır, 500 puanın altındaki oyuncular 500 puanın üstündeki oyunculardan saldırı alamazlar ayrıca 500 puanın altındaki oyuncular da kendi aralarında koruma altındandır bir oyuncunun puanı 500'ün altında ise kendisinden 5 kat daha az puana sahip bir oyuncuya saldıramaz, zayıf oyuncular bu tür güçlü oyuncuları kırmızı renkte görürler. Güçlü oyuncular ise zayıf oyuncuları Mavi renkte görürler.

S: Güç Katsayısı Nedir?
C: Güç Katsayısı oyundaki diğer oyuncularla olan güç farkınızı gösterir, güç kat sayınız bölgenizle bağlantılıdır, o anda bölgenizdeki savaş araçları bu değeri gösterir hareket halindeki üniteler güç katsayınıza dahil edilmez. güç katsayınız en fazla 100 baz alınarak ne kadar yüksek ise o kadar iyidir.

S: Güç katsayısı sürekli değişkenlik gösteriyor neden?
C: Güç kat sayısı anlık değişebilir, oyundaki diğer oyuncuların ünite sayıları arttığında ya da azaldığında bu sizin güç katsayınızı değiştirir ayrıca bölgenizden bir birlik hareket ettiğinde yine güç katsayınız değişecektir.

S: Federasyon Nedir, Ne işe yarar?
C: Federasyon birden çok oyuncunun birbirine destek olmak için kurduğu bir topluluktur, oyuncular birleşerek birbirlerine gerek bilgi gerekse kurallar dahilinde maden yardımı yapabilirler. Ayrıca federasyonlar birbirlerine savaş ilan edebilirler.

S: Peki ben bir federasyon kurabilir miyim?
C: Elbette her oyuncu kendi federasyonunu kurabilir ve yönetebilir bunun için Federasyon sayfasına girip Federasyon Yeni Federasyon Oluştur butonunu tıklaması yeterlidir.

S: Savaş sonrasında bölgemi kaybediyor muyum?
C: Hayır savaş sonrasında bölgeler kaybedilmez aynı şekilde Yapılar ve Araştırmalar da yok olmazlar, sadece Üniteler, Savunma silahları ve madenler kaybedilirler.

S: Savaş sonrasında ünitelerimi kaybettim Puanım düştü neden?
C: Kaybedilen üniteler puanınızın düşmesine neden olur.

S: Bir bölgeyi nasıl ele geçirebilirim?
C: Mobil İnşaat aracınızı haritadaki boş bir bölgeye gönderin, hareket türü olarak Bölgeyi Ele geçir' i seçin araç bölgeye ulaştığında o bölge başkası tarafından sizden önce ele geçirilmemişse size ait olur.

S: Bir bölgeyi ele geçirdikten sonra puanım düştü neden?
C: Bölge ele geçirildiğinde Mobil İnşaat Aracı yok edilir bu nedenle Mobil İnşaat Aracının değeri kadar puanınız düşer.

S: Bölgelerime maden taşıyabilir miyim?
C: Evet kendi bölgelerinize maden taşıyabilirsiniz, Elinizdeki üniteleri seçip bölgenize hareket ettirin hareket türü olarak maden transferini seçin.

S: Bölgelerime ünitelerimi taşıyabilir miyim?
C: Evet bir bölgenizdeki ünitelerinizi (Sadece hareket edebilenleri) kendi bölgelerinize konuşlandırabilirsiniz, bunun için konuşlandırmak istediğiniz üniteleri seçip hareket türü olarak Konuşlandırmayı seçin.

S: Ana bölgemde yaptığım araştırmalar diğer bölgelerimde de yapılmış görünüyor neden?
C: Araştırmalar tüm bölgeler için geçerlidir, bir bölgede yaptığınız araştırma tüm bölgelerinizde geçerlidir.

S: Oyundaki bir bölgemi başka bir yere taşıyabilir miyim?
C: Hayır bir bölgeyi ele geçirdikten sonra o bölgeyi taşıyamazsınız ancak bölgeyi terk edip yeni bir bölge ele geçirebilirsiniz.

S: Ana bölgemi terk edebilir miyim?
C: Hayır ana bölgenizi terk edemezsiniz, Ana bölgeniz dışındaki diğer ele geçirdiğiniz bölgelerinizi terk edebilirsiniz.

S: Bölgemi terk etmek istediğimde saldırı alırken bölgenizi terk edemezsiniz dedi neden?
C: Bir bölgeyi terk edebilmek için o bölgeye dışarıdan ya da içeriden bir birlik hareketinin olmaması gereklidir.

S: Bölgeyi terk etmek istiyorum ancak bölgenizde hareketli birimler olduğu için terk edemiyorum ne yapmalıyım?
C: Bölgenizde hareketli üniteler varken bölgeyi terk edemezsiniz öncelikle birliklerinizi başka bir bölgeye konuşlandırmanız gerekir.

S: En fazla kaç tane bölge ele geçirebilirim?
C: Ana bölgeniz dahil toplam 5 bölgeniz olabilir.

S: Harabe bölgesi nedir? Nasıl Oluşur?
C: Harabe bölgesi, bir savaş sonrasında yok olan ünitelerin oluşturduğu bir bölgedir, hem saldıran hem savunan oyuncunun yok olan ünitelerinden kalan maden atıklarına harabe bölgesi denir.

S: Harabe bölgesinde oluşan madenleri toplayabilir miyim?
C: Evet bu bölgedeki madenler (Demir ve Altın) Harabe Sökücü ve Harabe Dönüştürücü ile toplayabilirsiniz.

S: Harabe sökücünün depo kapasitesi yeterli değil ne yapmalıyım?
C: Harabe sökücülerin ana amacı atıl durumdaki madenleri parçalamak ve işlenebilir hale getirmek o yüzden kargo kapasiteleri kargo tankerleri ya da uçakları kadar fazla değildir ancak oyunda harabe sökücüler ve harabe dönüştürücülerle birlikte diğer hareketli ünitelerinizi de göndererek kargo kapasitesini yükseltebilirsiniz, örneğin bir harabe dönüştürücüsünün yanına bir tane de kargo tankeri gönderirseniz toplam kapasiteniz artacaktır.

S: Bir bölgeye hareket ederken birliğim bazen yavaş bazen hızlı gidiyor neden?
C: Bir birlik içerisindeki en yavaş birim kadar hızlı gidebilir, örneğin birliğinizin içinde bir adet Tank ve bir adet Müfreze var ise Tankın hızı ne olursa olsun birliğiniz ancak müfrezenin hızı kadar hızlı gidebilir. Aynı şekilde bir uçak ve bir birlik gönderseniz uçağınızın hızı müfrezenin hızı kadar olabilir, bu nedenle birliklerinizi hareket ettirirken hızınızı göz önüne alarak hızlı birimleri ayrı yavaş birimleri ayrı göndermeniz bir avantaj olacaktır.

S: Mavi Kuvvetler ve Kırmızı Kuvvetler arasında nasıl bir güç dengesi var?
C: Mavi Kuvvetler araştırma geliştirme konusunda Kırmızı Kuvvetlere göre daha avantajlıdır, bu nedenle Saldırı silahlarını daha ucuza üretebilirler diğer taraftan Kırmızı kuvvetler Üretim oranı olarak Mavilere göre daha başarılılar maden üretimi ve enerji üretimi Mavi kuvvetlere göre daha iyidir, oyunun ilk başlangıcında Kırmızı Kuvvetler Mavi Kuvvetlere göre daha hızlı gelişirler ancak işler Araştırma ve Savaş ünitelerinin üretimine gelince durum tersine döner.İyi bir strateji ile her iki durumu da avantaja çevirmek mümkündür.

S: Oyunda bir oyuncu tarafından hakarete uğradım ne yapmalıyım?
C: Hakaret eden oyuncuyu oyun moderatörlerine bildirin ve durumu izah edin hakaret içeren mesajınızı silmeyin ve mesajın bir örneğini moderatöre iletin ilgili cezai yaptırımlar tarafımızdan gerçekleşecektir.

S: Oyunda bir hata ya da eksiklik gördüğümde ne yapabilirim?
C: Eğer fark ettiğiniz hata oyundan suistimale neden olabilecek kadar kritik bir hata ise en kısa zamanda oyundan ya da forumdan moderatör'lere özel mesaj atınız, eğer hata çok kritik değil ise ya da bir eksik olarak görüyorsanız forumda Hata Bildirimleri yada Öneriler bölümüne yazınız.

S: Hesap şifremi unuttum ne yapabilirim?
C: Eğer şifrenizi unuttuysanız Login sayfasında Şifremi unuttum linkini tıklayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz, şifreniz sıfırlandığında yeni şifreniz mail yoluyla size ulaştırılacaktır.

S: Şifremi resetledim ancak mail kutumda Müfreze'den gelen bir mail görünmüyor?
C: Bazı E-Posta servileri ne yazık ki Müfreze Online' dan gelen mailleri SPAM (İstenmeyen Eposta) kutusuna atar bu yüzden SPAM kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın.

S: Oyuna bir arkadaşımı davet etmek istiyorum ne yapabilirim?
C: Oyun'a girdiğinizde sol taraftaki Kullanıcı panelinden Arkadaş Daveti modülünü kullanarak bir arkadaşınızı oyuna davet edebilirsiniz.

Güncellenme Tarihi : 27.06.2010

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Müfreze Online-Hikaye
» Müfreze Online-Hikaye
» Müfreze Online-Hikaye
» Ticaret Müfreze Online
» Bağlı Birlik hakkında:::Müfreze Online