BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Photoshop ile Animasyon yapımı -2-

YazarMesaj

Aktiflik :
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Right_bar_bleue

Deneyim :
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Right_bar_bleue

Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Empty
MesajKonu: Photoshop ile Animasyon yapımı -2-    Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  EmptyCuma Ekim 29, 2010 11:08 am

Öncelikle selam,
Bir önce ki dersimizde resimlerin silinmiş olması sebebi ile dersimizi yenilemeye karar verdim...
Sözü fazla uzatmadan dersimize geçelim;
İlk olarak kendi göz zevkimize göre resim boyutunu açalım, yada herhangi bir yerde kullanacaksanız ona göre boyutlandırın.
File > New ile yeni bir sayfa açalım ( ctrl+n ) boyutlarını açılan dialog penceresinde yazalım,
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  1

Tool penceresinden ; Set foreground color > rengimizi seçiyoruz ve ardından OK diyoruz.
Ben açık bir renk seçtim, siz zevkinize göre seçebilirsiniz;
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  2

Şimdide Brush Tool ile resmimizi boyuyoruz;
Ben açık bir renk seçtiğim için pek belli olmayacaktır fakat brush tool ile boyama işlemini tamamladım.
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  3

Window > Animation açalım allta dursun Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Smile
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  4

Horizontal Type Tool (T) ile yazımızı yazalım.
(Ben özel bir font kullandım, sizde font seçmek isterseniz www.dafont.com adresinden indirebilirsiniz.)
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  5
Biraz efekt verelim;
Custom Shape Tool (U) ile stil seçelim biraz şekillendirelim;
Şekillendirme vs olaylarını anlatmayacağım animasyon kısmına gecelim...
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  6

Sıra geldi hareketlendirmeye Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Smile
Ben kırmızı ve overlok şeklinde ki ircforumlari yazısını oynatacağım
Alt+Shift+Ctrl+F ile yeni frame açalım animation'da
Animation'da iki tane aynı frame oluştu, ikinci frame seçiliyken layers'ten overlok ircforumlari yazısının yanında ki "göz şeklini" kaldıralım.
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  7

Evet şuanda animasyonumuz hazır bir iki ufak rütuş atalım;
Birinci ve ikinci framelerimizin altında ki "0 secs." yazısını 2 yapalım
(saniye biçimden hız ayarıdır)
Şimdi ise kaydetmeye geldi,
Shift+Ctrl+M ile ImageRady 'e geçiş yapalım.
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  8

Artık kaydedebiliriz, kaydetme işlemi için;
Ctrl+Shift+Alt+S ile "Kaydet" dialogumuzu açıyoruz ve kaydedeceğimiz yeri seçiyoruz..
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  9

Sonuç;
Photoshop ile Animasyon yapımı -2-  Sonuc
Merak ettiğiniz, takıldığınız yerleri başlık altında sorabilirsiniz. Emeğe saygı...

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Photoshop ile Flash Yapımı
» arkadaşlar animasyon yapmak için program
» Videoya müzik ve animasyon eklemek (resimli anlatım)
» OTO GRADE YAPIMI [Videolu]
» Mükemmel yazı yapımı