BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Photoshop ile Flash Yapımı  Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Photoshop ile Flash Yapımı  Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Photoshop ile Flash Yapımı

YazarMesaj

Aktiflik :
Photoshop ile Flash Yapımı  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Photoshop ile Flash Yapımı  Right_bar_bleue

Deneyim :
Photoshop ile Flash Yapımı  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Photoshop ile Flash Yapımı  Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Photoshop ile Flash Yapımı  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Photoshop ile Flash Yapımı  Right_bar_bleue

Photoshop ile Flash Yapımı  Empty
MesajKonu: Photoshop ile Flash Yapımı    Photoshop ile Flash Yapımı  EmptyCuma Ekim 29, 2010 11:07 am

Bu dersimizde "Photoshop ile nasıl flash hazırlayabilirim?" sorusunu ele alalım.
Aslında flash hazırlamak için kullanılan cok türlü programlardan daha basittir photoshop ile flash hazırlamak.

Artık anlatıma geçelim;
İlk olarak ne yapacağımızı kafamızda belirleyelim;
Ben bir logo yapacağım bu logo'yu dilerseniz hareketli/animasyonlu olarakta yapabilirsiniz.
Yeni sayfamızı açıyoruz;
File > New : Çıkan dialogta resim boyutlandırmamızı yapalım ve ok diyelim.. (Ben 800*100 pixels yaptım, siz dilediğiniz gibi boyutlandırabilirsiniz.)

Sayfamızı açtıktan sonra arka fontunu "brush tool (B)" ile fırçamızı seçtikten sonra "set foreground color" dan dilediğimiz renkte boyuyalım.

Biraz desen yapalım;
"Custom Shape Tool (U)" seçelim;

Custom Shape Tool (U) ile seçtiğimiz deseni logomuza yerleştirelim..
(ben iki desen seçtim birisi ok birisi yuvarlak olan dalga Photoshop ile Flash Yapımı  Smile )

Yazımızı "Horizontal Type Tool (T) ile yazımızı yazalım.

"Window > Animantion" açalım.

"Move Tool (V)" ile Layers'ten ok yaptığımız shapemizi seçelim ve shapeyi geri ileri, tam yuvarlak hedefin ortasına getirelim.
"Alt+Shift+Ctrl+F" ile New Frame açalım, açtığımızı ikinci frame seçili iken "Tween" açalım; olduğu gibi "OK" diyelim.
Altta frame'ler çoğalacaktır. Evet okumuzu hareket ettirdik ve tam 12 den vurduk hedefi.

ImageRady 'e geçelim "Shift+Ctrl+M"
Evet sıra geldi kaydetmeye,

Çıkan dialogta ki clickleri aynı bu altta ki gibi ayarlayın

Kaydedeceğimiz yeri seçip kaydet diyoruz ve bitti

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Photoshop ile Animasyon yapımı -2-
» Photoshop uygulamalarını anlatan bir Flash.
» Mükemmel yazı yapımı
» Dxt Editor İle Pelerin Yapımı
» OTO GRADE YAPIMI [Videolu]