BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)  Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)  Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)

YazarMesaj

Aktiflik :
Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)  Right_bar_bleue

Deneyim :
Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)  Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)  Right_bar_bleue

Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)  Empty
MesajKonu: Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)    Pardus Linux Çalışan CD (Felis Chaus)  EmptySalı Tem. 06, 2010 9:15 am

Sürüm : 2007.1
Boyut : 687 Mb
Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)
Dil : Türkçe
İşletim Sistemi : Linux X11
Üretici Firma : Pardus (Tübitak)

Tanıtım:
Pardus Ulusal İşletim Sistemi'nin CD üzerinde çalışan kararlı sürümünü içeriyor. CD içerisinde ofis araçları (metin düzenleyici, hesap tablosu, sunum hazırlayıcı vb.), internet araçları (tarayıcı, e-posta, sohbet vb.), çoklu ortam ve grafik araçları (film oynatıcı, müzik çalar vb.), oyunlar ve çok sayıda uygulama mevcut.

Pardus, özgür yazılım yaklaşımı ile açık kaynaklı yayımlanmakta ve GNU Genel Kamu Lisansı (General Public License - GPL) ile özgürce dağıtılmaktadır.

Diğer sürümlerden farkları :

# Bugüne kadar yayınlanmış tüm paket güncellemeleri.
# Programların yeni sürümleri eklenmiştir.

1.0 sürümünden farkları :

# X öntanımlı olarak v4l modülü yükleyecek şekilde ayarlandı.
# Firefox yer imleri Türkçe'ye çevrildi
# NTFS modülü parametreleri yeni biçime uygun olarak yazıldı.
# Gtk-QT-engine öntanımlı yazıtipi boyutu değiştirildi
# Mozilla ve türevi tarayıcılar için Java eklentisi sembolik bağı düzeltildi.
# Gconf ve bazı modem sürücüleri için /etc altındaki sembolik bağlar düzeltildi.
# Ağ Yöneticisi için WPA desteği
# Geliştirilmiş paket yönetim sistemi (1.1.1)
# Masaüstü kullanışlılığı (KDE 3.5.6)
# Daha fazla dil desteği

Editör Açıklaması : Tübitak başkanlığında yürütülen proje sonucunda Almanların Suse Linux'u gibi tamamen yerli ve bize ait bir Linux dağıtımı oluşturuldu. İşte bu dağıtımın adı Pardus. Pardus tek CD'den oluşuyor ve sisteme kurmak gerekmiyor. CD üzerinden de çalıştırılabiliyor. Pardus başlı başına bir işletim sistemidir. Pardus'u çalıştırmak için bilgisayarınızda bir işletim sistemi hatta sabit sürücü olmasına bile gerek yoktur.

CD'ye boot ederek yazma : İnnDirdiğiniz iso dosyasının üstüne fare sağ tuşu ile tıklayıp "Birlikte Aç" seçeneğini seçin. Açılan listeden CD yazma programınızı seçin (Nero, CD Burner vs.) ve tamam deyin. Programınız açılacaktır. Program açılınca programda Burn/Tamam/Yaz vs. seçenekleri ile boot edilebilir CD oluşturabilirsiniz.

Not : Pardus'un çalışabilmesi için en az 256 MB sistem belleğine sahip olmanız gerekmektedir. Yüklediğiniz iso dosyasını CD'ye boot edilebilir CD olarak atınız.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pardus Linux (Felis Chaus)
» Pardus Linux İşletim Sistemi Eğitimi
» Linux Görsel Eğitim Seti - Gelecek Linux
» Pardus
» Pardus