BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu  Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu  Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu

YazarMesaj

Aktiflik :
İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu  Right_bar_bleue

Deneyim :
İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu  Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu  Right_bar_bleue

İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu  Empty
MesajKonu: İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu    İlköğretime yeni düzen:Eğitim Yaz-Boz Tahtası Oldu  EmptyPtsi Tem. 05, 2010 10:17 am

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni düzenlemesine göre, artık başarıda sadece sınav notları değil performans ile projeler de dikkate alınacak

ANKARA Milliyet

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların açılacağı 17 Eylül'den önce ilköğretimle ilgili önemli düzenlemeleri yürürlüğe koydu. Buna göre başarı; sınav, proje ve performanslardan alınan puanlara göre tespit edilecek. Öğrencilere ödev değil, görev verilecek. Karnede, sadece not değil etkinlik çalışmaları, okula devam durumu da gösterilecek.

1, 2. ve 3. sınıfta ara karne niteliğinde rapor verilecek. Alkol veya uyuşturucu madde kullanan öğrenci okuldan atılmayacak.
Resmi Gazete'de dün yayımlanan yeni düzenlemeye göre, öğrencilere yaptırım uygulanırken, Çocuk Koruma Kanunu hükümleri de dikkate alınacak. Yarıyıl ibaresi "dönem", ödev ibaresi "görev" olarak değiştirilirken, getirilen bazı önemli düzenlemeler şöyle:

Şehit ve muharip gazi çocuklarının, yeni ya da naklen kayıtları istedikleri ilköğretim okuluna yapılacak.

Zorunlu öğrenim çağını bitirenler, ilköğrenimlerini tamamlamak üzere en çok iki yıl daha okula devam edecek. Öğrenim çağı dışına çıkanlar Açık İlköğretim Okulu'na yönlendirilecek.

Sınav ve öğrencinin performansına yönelik çalışmalar 100 üzerinden değerlendirilecek. Değerlendirme sonuçları, beşlik sisteme göre nota çevrilerek karneye işlenecek. Beşlik not sisteminde başarıyı dört, başarısızlığı bir not gösterecek.

En az iki sınav

1, 2. ve 3. sınıfta sınav yapılmayacak. 4, 5, 6, 7. ve 8. sınıfta haftalık ders saati, üç ve üçten az olan derslerde en az iki, üçten fazla olan derslerde ise en az üç sınav yapılacak.

Klasik sınav türünde üçten az soru olmayacak. Çoktan seçmeli sınavlarda soru sayısı çok olacak. Bir önceki sınavdan sonra işlenen konulardan soru sorulacak.

Kasım ile nisanda velilere rapor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulların açılacağı 17 Eylül'den önce ilköğretimle ilgili yürürlüğe koyduğu düzenlemelerden bazıları şöyle:

Görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi, teknoloji ve tasarım dersleri dışındaki derslerden, her dönemde bir ortak sınav düzenlenecek. Görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi, teknoloji ve tasarım derslerindeki başarı projelerle ölçülecek.
Seçmeli dersler arasında yalnızca "yabancı dil", notla değerlendirilecek.
Kopya çeken öğrencinin sınavı geçersiz sayılacak.

Dersteki gelişimlerini yansıtmak amacıyla öğrenciler, ürün dosyası hazırlayacak.
Velileri bilgilendirmek amacıyla, 1., 2. ve 3. sınıfta kasım ile nisanda "Öğrenci Gelişim Raporu" verilecek.

Sağlık durumları veya beden bozuklukları nedeniyle uygulamalı derslere giremeyecek durumda olan öğrenciler, bu durumlarını raporla belgelendirmek zorunda olacak.

Öğretmenler; sınav sonuçlarını en geç 10 gün içinde açıklayacak.

Önce tedavi

Eski yönetmelikte, "Okul değiştirmeyi gerektiren davranışlar"la ilgili olan, "Alkol veya bağımlı maddeleri kullanmak veya bulundurmak, başkalarını kullandırmaya teşvik etmek" hükmü, "Başkalarını, alkol veya bağımlılık yapan maddeleri kullanmaya teşvik etmek" olarak değiştirildi.

İlköğretim Genel Müdürü İbrahim Er, "Bu öğrenciler, okulla ilişikleri kesildikten sonra daha büyük sorunlara yol açıyor. Sokağa düşüyor. Bu öğrencilerin okullarında tedavi edilmesine çalışılacak. Teşvik eden atılacak" dedi

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kastamonuspor'da yeni Hoca Belli Oldu
» (1733)Yeni Patch'te %100 Calısıyor Ve Full Özellikli Daha Anlaşılır Oldu
» Büyük Satranç Tahtası kitap özeti
» InClubNet|Exp-Item Zor ►Soach ►Yeni Görevler ►Yeni Itemler ► Rebirth Sistemi ►[v17xx]
» Warrock Yeni Paket Sonrası Çıkan Yeni Hack