BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Big Biz Tycoon 2 Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Big Biz Tycoon 2 Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Big Biz Tycoon 2

YazarMesaj

Aktiflik :
Big Biz Tycoon 2 Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Big Biz Tycoon 2 Right_bar_bleue

Deneyim :
Big Biz Tycoon 2 Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Big Biz Tycoon 2 Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Big Biz Tycoon 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Big Biz Tycoon 2 Right_bar_bleue

Big Biz Tycoon 2 Empty
MesajKonu: Big Biz Tycoon 2   Big Biz Tycoon 2 EmptySalı Haz. 15, 2010 7:17 am

Karman çorman Tycoon oyunu severler için yeni bir oyunumuz daha var. Daha önce Activision Value tarafından yapılmış olan Big Biz Tycoon, bu sefer de ikincisiyle geliyor. Ufak bir şirketten, hemen hemen dünyaya hükmeden bir holdinge dönüşmeyi amaçlayan oyuncular için, gayet zor, karışık ve kendine bağlayan bir tycoon oyunu. Strateji desek de fena olmaz. Oyun aslen her detayına dikkat etmeniz gereken bir strateji oyunu.

Oyundaki amaç basit. Para kazanmak, ürün üretmek, geliştirmek ve bu ürünleri yaymak. Bu işler için oldukça fazla ter dökmeniz ve neredeyse sıfırdan başlamanız gerekiyor. Ürünle arasında çok çeşitli şeyler var. Sandalyeden televizyona kadar her türlü ürünün satışını yapabiliyorsunuz. Müşterileriniz de her biri değişik karakteristik özelliklere sahip kişiler. Yani hepsine göre değişik stratejiler belirlemeniz, zayıf noktalarını bulmanız gerekiyor. Şahsen böyle oyunlar bana göre olmadığı için, müşterilerin ruh hallerini çözmeye çalışmadım. Ama tycoon severler ve yeterince boş vakti olanlar için geniş seçenekler olduğunu söylemeliyim.

Oyunda çalışanları da kontrol etme şansınız var. Bu şans mı yoksa oyunu daha da mı zor yapıyor bilmiyorum ama çalışanları kontrol ederek onların daha etkili olmalarını sağlayabiliyorsunuz. Tatile çıkmalarını sağlamak, ekstra para veya hediyeler vermek gibi şeyler onları daha etkili yaparken, ağır yük bindirmek ve her işe koşmalarını sağlamak kısa zamanda yorgun ve çaresiz olmalarına neden oluyor. Bu tür durumları iyi dengelemeli, elemanlarınızla iyi geçinmelisiniz.

Oyun boyunca F tuşları ile ulaşmanız gereken menülerle çok haşır neşir olacaksınız. Gelir gider tabloları, ürünlerin durumları, müşterilerle geçiminiz, rakip firmalar ve bunlara benzer onlarca detay bu menülerde gizli. Aradığınızı bulmanız hayli zaman alabiliyor ama bu menüler olmadan oyunda zerre kadar ilerlemeniz imkansız.

Daha önce de dediğim gibi, oyun abartı detaylı strateji severleri ilgilendiriyor. Diğerleri oturduğu yerde kalsın diyorum. İşletme okuyanlar derslerine çalışmak için bu oyuna başvurabilirler. Bilmiyorum, bir anda aklıma geldi. Okullarda falan da ders aracı olarak kullanılabilecek bir oyun kalitesinde olduğunu düşünüyorum. Abartıyor da olabilirim. İnanın oyun başında çok fazla zaman geçirmedim.

Grafik olarak oldukça sade olan bu oyun, zaten bu konuda fazla iddialı değil. Anlatmak istediklerini ve göstermek istediklerini bize yeterli derecede ve sorunsuzca gösterebiliyor. Geriye de pek birşey kalmıyor zaten. Müzik olarak da pek birşey beklenmemesi lazım oyundan. Asansör müziği diye tabir edilen müzikler ile oyuncu rahatlatılmaya çalışılmış. Ama bir süre sonra aşırı dozdan sıkabiliyor.

Sistem ihtiyacı doğal olarak hiç fazla olmayan bu oyunu, detay delilerine önerebilirim. Hem de rahatlıkla. Ama geri kalanlar gerçekten bu oyundan uzak durmalılar. Paralarını daha aksiyon dolu ve hızlı oyunlara harcamalılar. Demedi demeyin sonra..

FullOyun'dan Kazançlı Günler! TIKLAYINIZ..!

FileFactory.com'dan Dosya İndiremeyenler Tıklasın..!!

OYUN SORUNLARI İÇİN YÖNETİCİLERE ÖZEL MESAJ ATMAYIN! BUYRUN TIKLAYIN!

Partlarda CRC (Cilt Bozuk + CRC PAROLA) hatası alıyorsanız tıklayın!

Oyunlarda Yaşanılan Sorunlar ve Cevapları için TIKLA...

NE NEREDEN NASIL İNDİRİLİR?

©️Copyright OyunForum Since 2010
█║▌│ █║▌ ║││█║█║

Big Biz Tycoon 2
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Zoo Tycoon 2
» Airport Tycoon 3
»  Zoo Tycoon 2 Demo
» Roller Coaster Tycoon 3
» RollerCoaster Tycoon 3in1pack [DL]