BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ  Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ  Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ

YazarMesaj

Aktiflik :
LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ  Right_bar_bleue

Deneyim :
LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ  Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ  Right_bar_bleue

LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ  Empty
MesajKonu: LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ    LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ  EmptyC.tesi Haz. 26, 2010 6:06 pm

LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ

LINUX
, sunucu ve istemci bilgisayarlarda çalışan türleriyle yaygın kullanılan bir işletim sistemi haline gelmiştir. Bu bölümde LINUX'un bazı özelliklerine göz atacağız:

1. BİRDEN ÇOK KULLANICI DESTEĞİ

İşletim sistemi aynı anda birçok kullanıcıya hizmet verir.

2.ÇOK GÖREVLİ

İşletim sistemi aynı anda birçok programı çalıştırır ve çok sayıda kullanıcıya hizmet verir.

İşletim sistemi üzerindeki programları korumalı (protected) moda çalışırlar. Bu moda uygulamalar birbirini etkilemeden sanki tek başına çalışıyormuş gibi bilgisayar üzerinde çalışırlar.

3. ÇOK İŞLEMCİ DESTEĞİ

Linux işletim sisteminin çok işlemci desteği vardır. 16 işlemciye kadar destekleyen Linux işletim sistemleri vardır.

4. TCP/IP DESTEĞİ

Linux, yerleşik TCP/IP desteği ile gelir ve Internet bağlantılarını kolayca yapar.

5. ORTAMLAR: KABUKLAR

Linux'te çekirdek üzerindeki işlemleri kabuk (shell) sağlar. Örneğin bir komut yazdığınızda bu komutu yorumlayan program kabuktur.

6. DOSYA YAPISI

Linux işletim sisteminde dosyalar, dizinler (directory) halinde düzenlenmiştir. Yaygın olarak kullanılan bu yapıda, programlar, sistem dosyaları ve kullanıcı dosyaları belli dizinler içinde yer alır. Kullanıcılar kendi dosyalarını istedikleri dizinleri açarak tutabilirler. Dosya sistemi aynı zamanda hiyerarşiktir. En tepede bir kök (root) nokta bulunur. Ardından dizinler dallanarak devam eder.

LİNUX'IN ÖZELLİKLERİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TELEFONLAR VE ÖZELLİKLERİ
» Flv Player oynatıcı Özellikleri
» AĞAÇ TÜRLERİ VE ÖZELLİKLERİ
» Türk İnsanının özellikleri-l
» Periyodik Tablo Özellikleri