BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Ps2 USB Bellekten memory card yapmak??

YazarMesaj

Aktiflik :
Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? Left_bar_bleue500 / 999500 / 999Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? Right_bar_bleue

Deneyim :
Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? Left_bar_bleue500 / 999500 / 999Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? Left_bar_bleue59 / 10059 / 100Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? Right_bar_bleue

Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? Empty
MesajKonu: Ps2 USB Bellekten memory card yapmak??   Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? EmptyC.tesi Mayıs 08, 2010 2:00 pm

arkadaşlar bunu netten buldum uyguladım ve oldu...

ANLATIM:Herkese merhaba. Ben yaklaşık 1 yıldır usb belleğimi Ps2 memory card olarak kullanabiliyorum. Hiç memory card almadım, oyun save’lerini usb belleğimde oluşturduğum 64 mb’lik sanal memory card’a yapıyorum. Biraz karışık ve zahmetli ama nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istedim.(Cihazım 70004 model matrix çipli slim Ps2.Diğer model cihazlarda ve çiplerde çalışır mı bilemem)

1. Öncelikle şu adresdeki dosyayı indirin; [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
(şifre: ongunbey) Gördüğünüz gibi “Hd_Project” isimli bir klasör ve “iso” uzantılı bir dosyamız var.
2. iso uzantılı kalıp dosyasını düşük bir hızda (2x veya 4x) kaliteli bir cd’ye yazdırın.(dvd olmaz,cd olması gerek)
3. Dosya sistemi Fat 32 olan bir usb bellek lazım.İçindeki dosyaları silmenize gerek yok ancak en az 70 mb boş alan olursa iyi olur.Usb belleğimizi bilgisayara takarak “Memory Card” isminde boş bir klasör oluşturalım.Ardından rapid’den indirdiğimiz dosyadaki “Hd_Project” isimli klasörü usb belleğimizin içine atalım.Bilgisayarda işimiz bitti.
4. Cd’yi ve usb belleği Ps2’ye takın ve cihazı açın.”uLaunchelf” isimli programın çalışması gerek.(Bu programda onay tuşu daire,geri tuşu ise üçgendir) Browser’e girerek ana menüye ulaşın. Gördüğünüz gibi bir liste var. Bu listeden usb belleğimizi seçmemiz gerekiyor.Usb belleğimizin ismi listede ‘mass’ olarak görünür. Belleği seçtikten sonra bellek içerisindeki dosya ve klasörler listelenecektir. “Hd_Project” isimli klasörün içine girin,açılan listeden “bin” klasörünün içine girin yine açılan listeden ‘hd_gui.elf’ uygulamasını seçin.Nihayet “Hd_Project” programını çalıştırabildik.(Cd ile işimiz kalmadı çıkarabilirsiniz.Aslında kullanacağımız program “Hd_Project” isimli bu program ancak programı çalıştırmak için cd’ye ihtiyacımız var. Ps2 Usb belleği direk görseydi cd’ye ihtiyacımız olmayacaktı...)
5. “Hd_Project” programının basit bir arayüzü var.Öncelikle ’mctools’ menüsüne girin ve ‘virtual memory card’ı seçin.Memory Card’ın boyutunu ve oluşturulacağı klasörü seçebileceğiniz bir menü açılacak.Usb bellekler için boyutu 8 mb veya 64 mb’a ayarlayabilirsiniz ancak 64 mb sanal memory oluşturmak baya uzun sürüyor.Siz şimdilik 8 mb’ı seçin.Klasör olarak da usb bellekteki (daha önce bilgisayarda oluşturduğumuz) boş Memory Card klasörünü seçeceğiz,klasörün içine girmeyin sadece üzerine gelin ve Joystik’den start tuşuna basın.Yaklaşık 2 dakika sonra(64 mb seçerseniz 10dakika) sanal memory card kullanıma hazırdır.
6. Daha işimiz bitmedi.Tekrar “Hd_Project” programının ana menüsüne gelelim.Sırasıyla’Settings’ ve ‘vm settings’ ayarlarına girelim.Burada bizden bir dosya istenecek.Usb belleğimizdeki Memory Card dosyamızın içine girerek .bin uzantılı dosyayı seçelim.Geri dönüp ayarlarımızı ‘save settings’ ile kaydedelim.
7. Eğer çıkarmadıysanız cd’yi cihazdan çıkarıp oyun dvd’sini takın.Tekrar “Hd_Project” programının ana menüsüne gelelim.mctools menüsünden ‘mc emulator’ü seçelim ve oyuna başlayalım.Evet biraz uzun oldu ama sonunda Usb bellekten bir Memory Card yaptık...
NOT:Usb belleği Memory Card olarak kullanmak için oyunları mutlaka “Hd_Project” program menüsündeki ‘mc emulator’ ile açmanız gerekiyor.Bu da demek oluyor ki önce cd ile ulaunchelf programını,ardından bu program yardımı ile Usb belleğimizdeki “Hd_Project” programını çalıştırmamız gerekecek.Ancak tüm bu anlattıklarım gözünüzü korkutmasın.Alıştıktan sonra tüm işlemleri yapıp oyunu açmak 20 saniye bile sürmüyor.Son olarak şunu belirtmek istiyorum.Bütün oyunları Usb belleğimize save yapamıyoruz.Ben ismini hatırlamadığım yaklaşık 40 oyunu save yapmayı denedim.İçlerinde sorun çıkaran bir tek Resident Evil 4 VE Pes 09 oldu .İşinizi şansa bırakmamak için oyun açıldıktan sonra save yapılıp yapılmadığını kontrol edin,herkese iyi oyunlar...

ALINTIDIR... +rep bekliyorum

Birde şunu soracağım uygulayanlar veya bilenler lütfen cevaplasın soru şu ki: diyelim ben netten save indirdim nasıl o save ile oynayabilirim ??

LÜTFEN CEVAP

Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? Kavun_2
<<<< ULUSAL KAVUN FANLARI >>>>>
Ps2 USB Bellekten memory card yapmak?? 532626thumb_sub_zero_morta

<<<<<< MORTAL KOMBAT >>>>>>

Ps2 USB Bellekten memory card yapmak??
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Memory Card Recovery 3.60.1012
» Age of Empires III Card Hack
» Hoyle Card Games 2009 [RIP]