BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar

YazarMesaj

Aktiflik :
Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar Right_bar_bleue

Deneyim :
Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar Right_bar_bleue

Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar Empty
MesajKonu: Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar   Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar EmptyÇarş. Tem. 20, 2011 7:55 am

Microsoft tarihinde ki en önemli açılışlarından birini yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde Vista ile piyasaya çıkan Microsoft birçok hüsran yaşamış, birçok kullanıcı Vista yerine XP‘yi tercih etmişti. Ancak Windows 7 ile bu değişti ve kullanıcı dostu XP yerini Windows 7‘ye bıraktı. Microsoft Windows 7‘nin en hızlı satılan Windows olduğunu ve kullanıcıların bu işletim sisteminden memnun kaldığını açıkladı. Microsoft durmak yok yola devam diyerek Windows 8 ile yeni bir adım atmanın peşinde. İşletim sistemi hakkında bilinenler çok fazla olmasada Windows 8‘in Windows 7‘den daha iyi olacağı ap açık belli. Bunun nedenlerine gelirsek ;
1. Windows 8, büyük bir güncellemeden çok Windows 7′nin üzerine geliştirilen bir işletim sistemi olacak. Kullanıcıların ilgisini çeken özellikler, yeni işletim sisteminde daha da geliştirilecek.
. Gelişmiş güvenlik: Windows XP, SP2 ile beraber oldukça güvenli bir hale gelmişti. Windows 7 ise şimdiye dek yayınlanan en güvenli Windows işletim sistemlerinden biri. Microsoft bu yolda devam ederse, Windows 8′in daha da güvenli olacağını bekleyebiliriz.
3. ARM uyumluluğu: Windows’un sonraki sürümünde ARM çiplerinin destekleneceği CES fuarında duyurulmuştu. Bu ise oldukça önemli, çünkü artık ARM çipi kullanan şirketler de Windows kullanabilecek.
4. Uygulama mağazası: Microsoft’un Windows 8′e bir uygulama mağazası entegre edeceği dedikodular arasında. Eğer bu doğru ise işletim sistemi bu alanda App Store uygulama mağazası ile gelecek olan Mac OS X Snow Leopard ve Lion’un da rakibi olacak.

5. Anında açılma: Son söylentilere göre Microsoft, anında açılmaya yakın bir işlev üzerinde çalışıyor.
6. Tabletler için daha uygunolabilir: Microsoft, işletim sisteminin tabletler için uygun olduğunu yıllardır söylüyor ancakAndroid tabletler daha çok tercih ediliyor. Ancak ARM tabanlı cihazlara verilecek destekle Windows 8′in tabetler için daha uyumlu hale gelmesi mümkünolabilir ve gelecekte daha çok Windows’lu tablet görebiliriz.
7. Daha tasarruflu güç tüketimi:Microsoft’un mobil cihazların pilömrünü önemli seviyede uzatacak bir güç koruma işlevi üzerinde çalıştığına dair söylentiler var.
8. ‘History vault’: Winrumors‘a göre Apple’daki Time Machine işlevine benzeyecek bu yeni özellik ile tek bir dosyayı geri yüklemek, eski belgeleri düzenlemek ve daha fazlası yapılabilecek.
9. Daha iyi ara yüz: Windows 8′deki ara yüzün Windows 7′ye benzeyeceği ancak biraz daha iyi olacağı bekleniyor. Ara yüzün kullanımı Windows 7′ye göre biraz daha kolay olacak.
10. Windows 8′in Windows 7′den daha iyi olacağının ana göstergesi ise Microsoft’un Vista‘da başına gelenlerin tekrarlanmasını istemeyeceği. Bu nedenle şirketin Windows 8 ile bize daha iyi bir işletim sistemi sunmaktan başka şansı yok.

Windows 8 ile Windows 7 Arasında ki Farklar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» destan dönemi millet kavramları arasında nasıl 1 ilişki vardır?
» WinDOWS XP WinDoWs ViSTA GiBİ OLSUN-Vista Transformation Pack 6.0
» Komik Windows
» Windows 8 Geliyor!
» Windows 7 indir...