BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  Uyeols10
BZMFRM,Oyun Arşivi,Program Arşivi,Online Oyunlar,Knight,Metin2,CS,Ödev Arşivi,Online,Slayt,İndir
Merhaba Ziyaretçi,
Formumuza Hala Kayıt Olmadınmı?
Formumuzdan Faydalanmak İstemezmisin?
Forumda Bilgi Paylaşımı Yapmak İstemezmisin?
Moderatorlermize Ödevlerin Hakkında Soru Sormak İstemesmisin?
Tabiki İstersin O zaman Ne Duruyorsun Hemen Kayıt Ol ve Bilgilermizden Faydalan..

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]

YazarMesaj

Aktiflik :
Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  Right_bar_bleue

Deneyim :
Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  Right_bar_bleue

Saygınlık :

Seviye :
Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  Right_bar_bleue

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  Empty
MesajKonu: Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]    Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  EmptyPerş. Mart 10, 2011 10:26 am

JDOWNLOADER

Görevi
Jdowloader paylaşım sitelerinden (rapidshare gibi) download yapmamızda kolaylık sağlayan oldukça kullanışlı ve kullanılması öğrenildikten sonra zaman ve elektrik tasarrufu sağlayan bir programdır. Paylaşım sitesinden dosyayı indirdikten sonrada düzenleme yapmamıza da imkan sağlayabilmektedir. Bunlar dosyayı partlarından çıkarma işlemi varsa arşiv parolasını önceden girmek gibi yada her indirme tamamlandığın da modeme reset atarak bekleme sürelerini ortadan kaldırmak ayrıca bütün indirmeler tamamlandığında bilgisayarı kapatmayı da sağlamaktadır. Ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir programdır.

[DOWNLOAD]

Link yakalayıcı

Burada toplu halde bulunan linkleri kopyaladıktan sonra bu linklerin paylaşım sitesindeki durumunu kontrol ettikten sonra (silinip silinmediği) indirme işlemine başlamamız için bize imkan sağlar.

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  7

URL(leri) Ekle: Butonuna tıkladığımızda kopyalamış olduğumuz linkleri karşımızda göreceğiz burada tamam diyerek linkleri ekleyebiliriz. tiki aktifse bu bölüm kullanmak gereksiz dir çünkü;otomatik olarak linkleri ekleyecektir.

Konteyner Yükle: Butonuna tıkladığımızda elimizde bulunan linklerin listesini buradan toplu bir şekilde ekleyebiliriz. Yalnız dlc uzantılı listeleri okuyabilmektedir.

Tümünü Kabul Et: Butonu listesinde bulunan linkleri indirmeler bölümüne alıp dowload işlemine başlamamızı sağlar.

Listeyi Temizle: Link yakalayıcı listesinde var olan linkleri temizler.
İndirmeler

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  8

Link yakalayıcıdaki linkleri buraya ekledikten sonra indirme işlemini burada gerçekleştireceğiz. İndirme işlemini başlatmak için buradaki indirme işlemini başlat butonuna tıklayarak yada Alt+p kısayol tuşu ile başlatabiliriz.

Ayarlar

İndirme Yerini Belirleme:

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  9

İndirme & Bağlantılar bölümünden indirme dizini bölümünden seç butonuna tıklayarak indirdiğimiz partları harddiskimiz de istediğimiz yere kaydedebiliriz.

İnen partları çıkartma&silme işlemi:

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  10

TakmaBirimler & Eklentiler/Uzantılar/JD unhar buradan başarılı bir indirmeden sonra arşivleri sil tikini aktif ederseniz partlardan çıkarma işlemini gerçekleştirdikten sonra harddiskte gereksiz yer kaplamaması için bu ayarı kullanabiliriz.

İnen partların şifresinin girilmesi:

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  11

modüller/ parolalar & girişler/unrar&çıkart başlığı altında buraya yazdığımız her yazı dosyaları partlarından çıkarma işlemini otomatik yaptırırken denenmesi istediğimiz parolalarımızı buraya yazarız.

Modeme reset atma:

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  12

Bu işlem free kullanıcıların işini kolaylaştırmak içindir. Paylaşım sitelerinden dosya indirdiğimizde ikinci bir indirme için belli bir süre beklemek zorunda kalıyorduk. Bunu önlemek için modeme reset atmak gerekiyordu bu işlemi jdownloader otomatik olarak yapıyor nasıl mı ? öncelikle tekrar bağlan bölümünde
kullanıcı adı yazan yere modem ara yüzünün kullanıcı adı
şifre bölümünede modem şifresini
Router IP bölümüne de modeme ayarlarına ulaşmak için yazılan ip numarasını giriyoruz yada router ıp testi butonuna tıklayarak ta otomatik bulmasını sağlayabiliriz.

Modemimize uygun modem betiğini eklememiz gerekiyor bunuda
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden modemimizin modelini seçerek modem betiğimizi bulabiliriz. Bulduğumuz bu betiği kopyalayıp üstte gerekli yere yapıştıralım ve “IP Değiştir” butonuna tıkladığımızda belli bir süre sonra sağ alt köşedeki resim sarı renkte gülen yüz olursa ıp değiştirme işlemini başarabiliyorsunuzdur eğer kırmızı üzgün bir yüz olursa başarısızdır.
Bu tür durumlarda ya betik içerisinde kullanıcı adı parola bölümünü tam girememişizdir ya da yanlış bir betik kullanıyor olabiliriz. İndirme sırasında modem resetleme olayı çalışmıyor ise tiki aktif olmalıdır. Bu şekilde her indirme işlemi gerçekleşince beklemeye geçmeyip modemi resetleyerek yeniden indirme işlemine devam edecektir.

Premium Kullanıcılar için giriş yapma:

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  13

“Premium hesap ekle” butonuna tıklayarak paylaşım sitemizi o siteye ait kullanıcı adı ve parolamızı belirleyip sınırsız ve duraklamasız indirme yapabiliriz. Elimizde Premium hesabımız yok ise “Premium hesap satın al” butonuna tıklayarak Premium hesap edinebiliriz. Günü dolmuş “Premium hesabımızı kaldır” butonuna tıkladığımızda gerçekleştirebiliriz.

Tüm indirmeler bitince bilgisayarı kapatma:

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  14

Takma Birimler & Eklentiler bölümünden JD Sistem Kapatma tikini aktif etmeliyiz sonrasın da

Rapidshare Hotfile Otomatik Download [Resimli Anlatım]  15

Takma Birimler & Eklentiler / Uzantılar / JD Sistem Kapatma bölümünden
“JDbaşlangıcı ile etkinleştiri “ seçerseniz jdownloder her başladığın da indirmeler tamamlanınca alttaki işlemleri yapacaktır. Bunlarda sistemi kapatma yada beklemeye alma yada uyku modudur. Bazen sistem kapanırken sorun olabilir bu gibi sorunlar içinde “Sistem kapatmayı zorla” tikini aktif etmemizde fayda var.

Güncelleme: ikonuna tıklayarak jdownloader programını ücretsiz güncelleyebiliriz.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MAC x86 Kurulum (Resimli Anlatım)
» Art Money + Resimli anlatım
» Sbot ayarları anlatım [RESIMLI]
» Donanım Rehberi [Resimli anlatım]
»  gta 4 yükleme rehberi[resimli anlatım]